„Krekenavos Agrofirma“ stoja į pagalbą mūsų šalies ūkininkams ir plečia naują lietuviškos mėsos produktų liniją EN

Grynuolių šašlykai

Grynuolių šašlykai

Iki karantino paskelbimo Lietuvoje mėsinių galvijų auginimas buvo stabili žemės ūkio šaka, o kokybiška lietuviška mėsa – ne tik pasiekdavo šalies gyventojų stalus, bet ir buvo plačiai eksportuojama. Visgi, pastarųjų mėnesių situacija, kai pasaulis laikinai „užsidarė“ dėl COVID-19, palietė ir šalies galvijų augintojus.

Lietuvos ūkiai sudaro didelę dalį šalies ekonomikos, todėl mėsos perdirbėjai nenusisuko nuo šalies ūkininkų. AB „Krekenavos agrofirma“ sėkmingai superka galvijus iš vietinių augintojų, kuria naujus produktus.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas teigia, jog „Lietuva gali pasigirti puikiai išvystytu galvijininkystės sektoriumi, todėl ekspertai jautieną iš mūsų šalies vertina kaip itin kokybišką mėsą“.

„Per paskutinius 4 metus mėsinių galvijų ūkininkystė mūsų šalyje gerokai išsiplėtė. Lietuvoje užauginame nemažai galvijų, kurių mėsa yra aukščiausios klasės, tačiau šiuo metu, dėl karantino, tokios produkcijos poreikis natūraliai sumažėjo. Normalu, kad daliai ūkininkų teko mažinti bandas“, – teigia J. Talmantas.

Pasak jo, siekiant šalies ekonominio atsigavimo, perdirbėjų pagalba Lietuvos augintojams – svari priemonė tokiam tikslui įgyvendinti.

„Mėsinių galvijų eksportas yra svarbi šalies ekonomikos dalis. Aukštos kokybės mėsa turi savo vertę, tačiau ji lig šiol atsirasdavo toli gražu ne ant kiekvieno pirkėjo stalo. Sulėtėjus eksportui, džiugu, kad gamintojai kartu su prekybininkais inicijuoja akcijas, kuriomis skatina lietuviškų produktų vartojimą“ – sako Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas.

Palaiko šalies ūkininkus

AB „Krekenavos Agrofirma“ generalinis direktorius Linas Grikšas teigia, kad visų ekonominių krizių metu yra ypač svarbu skatinti lietuviškų prekių vartojimą. Kiekvienas šalies pilietis palaikydamas maisto kūrimo grandinės dalyvius, prisideda prie mūsų šalies ekonomikos augimo. Ne išimtis – ir šiuo sudėtingu laikotarpiu. Įmonė jau ne pirmą kartą per savo gyvavimo istoriją solidarizuojasi su Lietuvos ūkininkais. „2014 metais, Rusijai paskelbus maisto produktų embargą, netekome didelės dalies eksporto, todėl teko ieškoti alternatyvų vietinėje Lietuvos rinkoje. Tuomet kartu su Lietuvos ūkininkais, prekybininkais ir ŽŪM pradėjome skatinti jautienos vartojimą Lietuvoje. Šiai dienai, lyginant su 2014 metais, už Lietuvoje užauginamus galvijus ūkininkams mokame 20 proc. didesnes kainas, o jautienos vartojimas Lietuvoje yra padidėjęs daugiau nei 50 proc. – nuo 4 kg iki daugiau negu 6 kg vienam Lietuvos gyventojui per metus. Iš pirmo žvilgsnio šie keli kilogramai atrodytų nereikšmingi, tačiau paskaičiavus visos Lietuvos mastu – gautume įspūdingus skaičius.“ – sako L. Grikšas.

„Lietuvos ūkininkų užauginti galvijai pasižymi kokybiška mėsa, todėl Lietuvos ūkininkams kasmet sumokame vis daugiau. Suprantame, kad lietuviškos jautienos kokybė yra to verta. Tuo pačiu tikime, kad taip prisidėsime ir prie Lietuvos ekonomikos atsigavimo“, – teigia L. Grikšas.

Džiaugiasi rimtu užnugariu

Šešerius metus su AB „Krekenavos agrofirma“ bendradarbiaujantis, galvijų ūkį turintis, Feliksas Vaitelis pasakoja, kad pandemiją ir paskelbtą karantiną sutiko dvejopomis nuotaikomis.

„Žinoma, iš vienos pusės buvo jaučiamas šioks toks nerimas, kaip bus dabar, ar nesumažės poreikis, ar neteks kažką keisti savo ūkyje, derėtis dėl kitokių sąlygų. Tačiau, iš kitos pusės, žinojau, kad turiu tvirtą užnugarį – mėsos perdirbėjus, tarp kurių ir „Krekenavos agrofirma“. Ji ir toliau nepertraukiamai superka mėsą“, – sako daugiau nei 200-us mėsinių galvijų Kėdainių rajone auginantis ūkininkas.

„Svarbiausia yra užauginti kokybišką galviją. Lietuviški galvijų ūkiai pasižymi kruopščiu ir atsakingu auginimu. Gyvuliai daug laiko praleidžia gryname ore, juos auginant nėra naudojami hormonai ar sudėtingi kombinuoti pašarai“, – aiškina galvijų augintojas.

Nauji gaminiai – nauji tikslai

„Mėsą perkame tik iš sertifikuotų gyvulių ūkių, kurie turi gerąsias auginimo praktikas. Jos užtikrina, kad mėsa tikrai bus kokybiška. Pastebime, kad su kiekvienais metais lietuviškos mėsos kokybė vis gerėja.“, – sako L. Grikšas.

„Tam, kad būtų skatinama ekonomika, ypač svarbu įtraukti ir vartotojus, o geriausias būdas – pristatyti jų poreikius bei lūkesčius atitinkančius gaminius. Todėl sukūrėme gaminių liniją „Krekenavos Grynuoliai“, gaminamą iš šviežios lietuviškos mėsos. Šie gaminiai unikalūs tuo, kad mėsa yra išskirtinės kokybės, o tam tikri „Grynuolių“ produktai yra pateikti vartotojams patogiais vienodais gabalėliais. Tokiu būdu, mėsos gaminimas tampa dar paprastesnis, lieka išimti mėsą iš pakuotės ir pabarstyti prieskoniais. Pirkėjai nesirenka konkretaus produkto tol, kol nežino, ką su juo daryti bei kodėl jis yra naudingas, todėl vienas iš pagrindinių mūsų tikslų – kurti teisingo vartojimo kultūrą ir edukuoti pirkėjus“, – įsitikinęs L. Grikšas.

„Pasaulyje augant jautienos suvartojimui, Lietuvos rinkai siūlome kuo platesnį šviežios jautienos asortimentą. Jautiena yra baltymų šaltinis, joje gausu sveikatą skatinančių amino rūgščių, geležies, fosforo, seleno, cinko bei magnio. Tokia mėsa tinka sportuojantiems ir širdies ligomis sergantiems žmonėms. Parduotuvių lentynose jau galima rasti „Grynuolių“ brandintos jautienos naujienas: krūtininę („Brisket“), papilvę („Flank“), kumpį („Picanha“), o taip pat – jautienos antrekotą. Dar visai neseniai šie, gurmanų itin vertinami ir grilio sezonui idealiai tinkantys skanėstai buvo randami tik restoranų meniu, tačiau šiandien jie yra ir Lietuvos parduotuvių lentynose. Todėl dabar kiekvienas gali bent trumpam tapti tikru grilio meistru ir pasigaminti gurmaniškus patiekalus namuose. Kadangi prasidėjo grilio sezonas, savo vartotojams taip pat pasiūlėme ir „Grynuolių“ kiaulienos bei vištienos šašlykus.

Lietuvoje vis daugiau įmonių demonstruoja atsakingą požiūrį į pokarantininę situaciją mūsų šalyje. „Krekenavos agrofirma“ kartu su LT ūkininkais nori paraginti Lietuvos vartotojus ir įmones prisidėti skatinant lietuviškų produktų vartojimą. Tai tiek ūkininkams, tiek mėsos perdirbėjams teikia vilties, kad po kurio laiko mėsinių galvijų auginimas bus ne tik stabili, tačiau ir sparčiai auganti žemės ūkio šaka.

Also read